לשכת ההוצאה לפועל משמשת כהליך ביצועי-מנהלי. הלשכה היא "הזרוע המבצעת" של בתי המשפט. תפקיד הלשכה הוא לבצע את הליכי הגבייה עבור הזוכה, בין אם מדובר בחוב מכוח פסק דין ובין אם לאו. עורך דין הוצאה לפועל עוסק בתחום זה.

לשכת ההוצאה לפועל מבצעת פסקי דין. כך, במידה ואדם מחזיק פסק דין לטובתו אשר טרם מולא על ידי הצד השני, יכול "הזוכה" להגיש את פסק הדין לביצוע וגבייה על ידי לשכת ההוצאה לפועל.

יחד עם זאת, ניתן להגיש ישירות ללשכת ההוצאה לפועל, ללא כל הליך קודם בפני בית המשפט הנכבד, שיקים לביצוע, באופן דומה לאופן אשר מתבצע פסק דין. כמו כן, ניתן להגיש תובענה לסכום קצוב, ישירות ללשכת ההוצאה לפועל, ללא כל הליך קודם, ככל והתובענה עומדת בתנאים המוגדרים בחוק ההוצאה לפועל ובתקנות ההוצאה לפועל.

בשנת 2008 תוקן חוק ההוצאה לפועל, כך, שנכון ליום זה, אין אפשרות לכלוא חייבים במאסר, באם אינם פורעים את חובותיהם, למעט בתיקי הוצאה לפועל הנובעים כתוצאה מאי  תשלום מזונות. התיקון כלל מספר הגבלות אשר נועדו להכביד על חייו של החייב, חלף המאסר, כגון: עיכוב יציאה מן הארץ, הגבלה על החזקת רישיון נהיגה וכו'.

יש להזכר כי הליכי ההוצאה לפועל טומנים בחובם פניני משפט נסתרים. אנו ממליצים להיוועץ ולהסתייע עם עורך דין הוצאה לפועל בטרם כל ההליך.

עורך דין הוצאה לפועל

צו הפטר בהוצאה לפועל

כפי שוודאי ידוע לרובכם, בעזרת תיקון מס' 47 לחוק ההוצאה לפועל, אשר זכה לכינוי "חוק שמיטת חובות" מוסמך רשם ההוצאה לפועל, במקרים מסוימים, להעניק הפטר לחייב בלשכת ההוצאה לפועל. הנ"ל מהווה נדבך חדשני וקידום משמעותי בהכרה בזכויות החייבים וזכותם ל"התחלה חדשה". יחד עם זאת, חשוב להבין כי התנאים לקבלת צו ההפטר על ידי רשם ההוצאה לפועל נוקשים עד מאוד.

לדוגמה, על החייב להיות מוכרז כ-חייב מוגבל באמצעים במשך לפחות 4 שנים ולשלם צו תשלומים חודשי קבוע במשך לפחות 3 שנים, וכן, הנ"ל בתנאי כי סך חובותיו לא עולים על סך של 800,000 ש"ח. כמובן, ישנם תנאי סף רבים ונוספים ונמליץ לכל חייב לבחון היטב את זכאותו להגיש בקשה למתן צו-הפטר בהוצאה לפועל באמצעות עורך דין הוצאה לפועל. יש לזכור כי רשם ההוצאה לפועל הנו בעל סמכות מנהלית-ביצועית ולא בעל סמכות שיפוטית, למעט המקרים החריגים בהם העניק המחוקק לרשם ההוצאה לפועל סמכות שיפוטית.

לקריאה מעמיקה בנושא תיקון מס' 47 לחוק ההוצאה לפועל ולאפשרות לקבלת צו הפטר על ידי רשם ההוצאה לפועל, נמליץ לכם לקרוא מאמר שלנו בנושא – לחצו כאן.

עורך דין הוצאה לפועל

משרדנו עוסק בתחום ההוצאה לפועל. אנו מתמחים בייצוג זוכים ובגביית חובות בדרכים יצירתיות, ייצוג חייבים בהתנגדות לביצוע שטר / התנגדות לביצוע תובענה על סכום קצוב, איחוד תיקים, חייב מוגבל באמצעים, הסרת הגבלות וכו'.

התמחות המשרד משתרעת, בין היתר, על פני הנושאים הבאים:
גביית חובות

גביית חובות

הוצאה לפועל היא לשכה מנהלית ומטרתה לגבות חובות. משרדנו הוא משרד עורך דין הוצאה לפועל בעל ניסיון רב בהתמודדות מול חייבים המשתמטים מתשלום חובותיהם.

בקשה לביצוע

בקשה לביצוע

תיק הוצאה לפועל נפתח עם "בקשה לביצוע".
ניתן לפתוח תיקים על שטרות (שטרי חוב, שיקים וכו'), ע"י בקשה לביצוע שטר, ובנסיבות מסוימות ככל והתביעה עומדת בתנאים הקבועים בחוק, ניתן לפתוח תיק הוצאה לפועל עם תביעה חדשה. התביעה החדשה מעולם לא בוררה בבית המשפט המוסמך, ולכן הליך זה מהווה חריג להליכי ההוצאה לפועל ולשם כך, מומלץ להסתייע בעורך דין הוצאה לפועל.

התנגדות לביצוע שטר / תביעה
התנגדות לביצוע שטר / תביעה

במקרים רבים, בהם הזוכה מגיש לביצוע שטר או תובענה לסכום קצוב, יש לחייב טענות הגנה אשר מאפשרות לו להפטיר עצמו מחובו אל הזוכה. במקרים אלו, על החייב להגיש תוך 30 ימים ממועד המצאת האזהרה לידיו התנגדות ללשכת ההוצאה לפועל. ההתנגדות נדונה בבית המשפט המוסמך. על כן, מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין הוצאה לפועל.

איחוד תיקים
איחוד תיקים

במקרים מסוימים, בהם יש מספר תיקי הוצאה לפועל פתוחים כנגד אותו חייב, ניתן לבקש מרשם ההוצאה לפועל לאחד את תיקי החייב הניתנים לאיחוד. איחוד התיקים תורם לחייב בכך שהחייב יכול לשלם לכלל התיקים בפעם אחת, במאוחד, מבלי שיאלץ להתמודד עם כל תיק באופן פרטני.

ייצוג בבתי המשפט
ייצוג בבתי המשפט

במספר מקרים אשר מרביתם הם התנגדות לביצוע שטר ו/או התנגדות לביצוע תביעה על סכום קצוב, התיק עובר מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט המוסמך. עורך דין הוצאה לפועל נדרש ומייצג תיקים רבים בבתי המשפט. אנו חורטים על דגלנו שירות מקצועי ואמין לכלל לקוחותינו.

צו הפטר
בקשה למתן צו הפטר

כפי שמפורט לעיל, עורך דין הוצאה לפועל עורך ומגיש בקשות למתן צו הפטר בלשכת ההוצאה לפועל. משרדנו מבצע זאת אך ורק לאחר בחינת המקרה הקונקרטי והנסיבות האישיות של החייב ולאחר שנכחנו לדעת כי החייב אכן עומד בתנאים הקבועים בחוק. אנו מלווים את החייב החל מבקשת צו ההפטר עד לקבלת צו ההפטר המיוחל, לרבות הדיונים לאור התנגדויות הנושים.

מעוניינים ליצור קשר עם עורכי הדין במשרד ? אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

פנייה לעורכי הדין

מעוניינים ליצור קשר עם עורכי הדין במשרד ? אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם

פנייה לעורכי הדין